Wieża

Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: grudzień 2014

Wybór pięciu niezwykle wciągających tekstów literatury niepokoju, która zdecydowanie wykracza poza ramy gatunku. Wyłącznie dla ambitnego czytelnika.

W zbiorze Wieża znajdziemy tajemniczą budowlę istniejącą na granicy rzeczywistości i szaleństwa, która nagle wyrosła w ogrodzie młodego małżeństwa; współczesnego nekromantę, zdającego sobie sprawę, że ślady pozostawione w Internecie nie podlegają naturalnym prawom rozkładu; demona likantropii, nawiedzającego stolicę Śląska; proces rodem z powieści Franza Kafki prowadzony przez przerażające istoty, a nawet ducha Romana Polańskiego.

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto ceni sobie fabułę wciągająca od pierwszego zdania, plastyczny styl, zaskakujące pomysły, słowem – dobrą literaturę.

Groza zbyt współczesna, niemieszcząca się w ramach gatunku.


RECENZJE

ploter.pl: Wieża to interesujący zbiór opowiadań. Choć nie natrafimy tu na tradycyjną grozę, to nietypowe ujęcie typowych dla horroru motywów, świetny styl i ciekawe postacie sprawiają, że warto po niego sięgnąć (…) Polecam fanom gatunku, którym nieco opatrzyła się już klasyka.
gamonia.pl: (…) Po chwili wrażenie znika jak ręką odjął, a fabuła kolejnych opowiadań porywa w swój wartki nurt i nie chce wypuścić. Założyłem sobie, że będę czytał po pół opowiadania na wieczór. Co oznacza, że 5 opowiadań zawartych w zbiorze powinno zająć mi 10 dni. Książkę skończyłem w 3, co stanowi chyba najprecyzyjniejszą recenzję, jaką jestem w stanie podać.

bestiariusz.pl: Niełatwo sprostać oczekiwaniom postawionym po tak pochlebnym opisie na okładce. A jednak autor pokazuje, na co go stać.
antymateria-blogspot.com: Ośmielę się stwierdzić, że zakochałam się w tym zbiorze. Zakochałam się miłością wieczną. Jest to zbiór, który każdą historią potrafi wzbudzić we mnie dreszczyk emocji, nie wystraszyć, raczej wywołać emocje, które zapierają dech w piersiach.
prowincja.art.pl: Świetny debiut wydawniczy, pozostaje czekać na „pełnometrażową” fabułę – zaręczam, że jest na co!
Więcej recenzji: lubimyczytac.pl

Ahsan Ridha Hassan © 2022 | kontakt@ahsanridhahassan.pl